סיפורה של עוגה – חדר כושר

אני מודה שכל פעם שראיתי עוגה של חדר כושר או מכשירי כושר שונים חשבתי לעצמי – אוי, כמה עבודה על קונסטרוקציה, כמה חלקים לייבוש, כמה מסובך וקשה.. אבל לא ידעתי שזה גם כיף!

הלקוחה שהזמינה את העוגה חשבה עליה זמן רב, דיברה איתי והתלבטה יחד איתי מה כדאי לעשות – עוגה של כמה מכשירי כושר? של מכשיר אחד? דמות של חתן השמחה עושה כושר? מה שהיה ברור זה שזו צריכה להיות עוגה שתשדר את האווירה של חדר הכושר.

אז אחרי תהליך של חשיבה משותפת הגענו למסקנה שגם מבחינת תקציב וגם מבחינת מראה כדאי להתמקד במכשיר כושר אחד ומסביבו עוד כמה מוטיבים של "אווירת חדר כושר" כמו מגבת, משקולות וכ"ו. הלקוחה ביקשה שאפסל את המכשיר האליפטיקלי שאהוב על בעלה במיוחד, וסגרנו את ההזמנה.

כדי להיות רגועה שבאמת הכל הולך כמו שאני רוצה התחלתי לעבוד על פיסול המכשיר כמה ימים מראש. בסוג כזה של פיסול יש הרבה חלקים שצריכים להתייבש טוב טוב מראש ובכלל, המבנה של המכשיר דורש התמודדות עם אתגר לא פשוט, במיוחד אם רוצים שזה ייראה אמיתי כמה שיותר מבחינת פרופורציות, מבנה ומראה כללי.

התחלתי עם שני המוטות המרכזיים שאותם בעצם מזיזים עם הידיים כשמשתמשים במכשיר. עיצבתי את הצורה שלהם מחוט שזירה עבה במיוחד כדי שיחזיקו את הצורה מצד אחד ומצד שני יוכלו לתמוך בשאר החלקים של המכשיר שעוד יחוברו אליהם.

כיסיתי את חוט השזירה ועוד כמה שיפודים שישמשו לחלקים השונים של המכשיר בבצק סוכר בצבע אפור. השדלתי ליצור מראה כמה שיותר אחיד וחלק, מה שנראה פשוט אבל ברגע שיש קימורים וסיבובים בחוט השזירה, זה הופך את העניינים לקצת יותר מסובכים.

בזמן שהמוטות התייבשו הכנתי את הגלגל המרכזי. לא היה לי קורצן בגודל המתאים והיה לי מאוד חשוב לשמור על הפרופורציות הנכונות אז עיצבתי את העיגול בצורה ידנית ועם קורצן רק הענקתי לו מראה של גלגל פנימי משני צידי העיגול.

הנחתי גם את הגלגל להתייבש והתפניתי לשאר החלקים – המסך, המעצורים וכ"ו.

בזמן שכל אלה התייבשו עשיתי קצת כיף והתפניתי לעצב קצת משקולות מגניבות, והנחתי גם אותן להתייבש.

ידעתי שאת המגש של העוגה ארצה לעשות בצורת פרקט, כמו גם את החלק העליון שלה, שייראה כמו רצפה של חדר כושר. אז ציפיתי את המגש בבצק סוכר חום, חרצתי בו חריצים במראה של פרקט וצבעתי אותו בגוונים שונים של חום בעזרת צבעי אבקה מהולים באלכוהול.

עשיתי את אותו הדבר עם משטח של בצק סוכר מרודד ולפני הצביעה חתכתי אותו בצורת עיגול בדיוק בקוטר העוגה, שאוכל להניח על העוגה כשתהיה מוכנה, ועליו בעצם לעצב את כל חדר הכושר.

לאחר שאפיתי, קיררתי, מילאתי, גינשתי ועטפתי את העוגה בבצק סוכר לבן הדבקתי אותה למשטח בצורת הפרקט. בדרך כלל בשלב הזה אני יוצרת איזשהו גימור בחלק התחתון של העוגה כדי ליצור הפרדה מהמגש וגם קצת עניין ועוד קישוט, אבל פה זה היה מיותר וממש דרש שאשאיר אותו חלק ונקי, מה שתרם בסופו של דבר למראה של חדר הכושר בעיני.

הנחתי את מכשיר הכושר המרכזי במרכז העוגה, עשיתי לו גימורים וצבעתי אותו בצבע כסף מתכתי (גם פה השתמשתי באבקה מהולה באלכוהול) והדבקתי גם את שאר המשקולות. הוספתי מגבת בצבע שקצת ישבור את המראה החום והמתכתי, והתאמתי את צבע הכיתוב לצבע המגבת.

בסופו של דבר הייתי רוצה מהתוצאה ומהמראה של חדר הכושר שנוצר וחשוב מזה, הלקוחה היתה מרוצה מההפתעה וההשקעה שהצליחה להעניק לבעלה שחגג יום הולדת 50.

מזל טוב!

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook

השאר תגובה:

FB_IMG_1549473777893
FB_IMG_1549473777893

Hdphoto_2018_06_14_08_19_14
Hdphoto_2018_06_14_08_19_14

Img_20190120_180701
Img_20190120_180701

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
WhatsApp יש לכם שאלה? רוצים להתיעץ?