סיפורה של עוגה – כספת

להיות בעלת עסק זה יכול להיות דבר דיי בודד. הכל מוטל בעצם על הכתפיים שלי – המחשבות, הרעיונות, ההחלטות, הקניות, התמחור, הלמידה.. הכל הכל נתון בידיי, לטוב ולרע.

לזכותו של בעלי ייאמר שיש לי תמיכה מדהימה ממנו בכל דבר בעסק. גם הוא עצמאי ואנחנו מדברים המון על הקשיים של העסקים שלנו, על ההתלבטויות וכמובן חוגגים את ההצלחות. בעקבותיו ובזכותו הצטרפתי לפני כשנה לארגון נטוורקינג של בעלי עסקים והפכתי חברה בקבוצה מדהימה שנותנת לי רוח גבית, תמיכה, מוטיבציה ועוזרת לי מאוד בכל מה שקשור לפן העסקי של העסק שלי.

מדי פעם אנחנו מארגנים מפגשים מיוחדים, כאלה שמזמינים אליהם הרבה אורחים מבחוץ, שאינם חברי קבוצה וחושפים בפניהם את העסקים שלנו וכמובן נחשפים לעסקים שלהם.

באירועים שכאלה אני משתדלת להגיע עם עוגה לדוגמא, משהו שאנשים יוכלו ממש לראות ולטעום כי פוטנציאל החשיפה מאוד גדול ויפה ותכלס, ובא לי להשקיע ולהראות את היכולות שלי ואולי גם לתת את התרומה הקטנה שלי להפיכת המפגש לקצת יותר מעניין ומיוחד.

אז כששמעתי שהולך להיות לנו מפגש כזה ושנושא המפגש הולך להיות "אירועים" – בעלי עסקים שעוסקים בתחום האירועים כמו צילום, קייטרינג, איפור, עיצוב אירועים וכ"ו כרגיל הראש התחיל לרוץ ולחשוב על רעיון מקורי שיהיה קשור לנושא, יצליח לבטא את הייחוד של העוגות שלי וגם שיהיה לי ממש כיף להכין.

באיזשהו שלב, כשהראש שלי הפך לעיסה מרוב מחשבות פניתי לבעלי, כי בדרך כלל הוא מצליח להבריק ברעיון מגניב. הביצוע כמובן ממש לא מעניין אותו-מצידו שאני אעצב את העוגה עומדת על הראש וקופצת עם רגל אחת, אבל הרעיון זה מה שחשוב.

וגם הפעם הוא לא אכזב והציע – כספת! כזאת ששמים בכניסה לגני אירועים בשביל השיקים, משהו שאי אפשר יהיה להתעלם ממנו מצד אחד, אבל גם ממש לא ייראה כמו עוגה מצד שני.

שמעתי-ונדלקתי! ישר התחלתי לתכנן – הסתכלתי על עשרות תמונות של כספות באינטרנט, כאלה של אירועים וכאלה רגילות, עם פתח למעטפות ובלי, עם רגליים, בלי רגליים, בצבע אפור, בצבע כסף, בצבע שחור.. שמרתי לי את אלה שהמבנה שלהן תאם פחות או יותר למה שהיה לי בראש וגם היה ריאלי מבחינת עיצוב עוגה ו.. יאללה לעבודה!

ידעתי שהעוגה שאני אאפה תהיה בגובה 10 ס"מ, וזה כמובן לא מספיק גבוה למראה של כספת אמיתית. מצד שני להכין 2 עוגות היה מיותר בגלל שכמות האנשים לא היתה כל כך גדולה והייתי נשארת בסופו עם המון המון עוגה.. אז החלטתי להניח את העוגה על קומה של עוגת דמה מקלקר, אליה התייחסתי מבחינת העבודה כאילו היא עוגה אמיתית ורגילה לכל דבר וזה נתן לי 10 ס"מ נוספים לגובה.

חישבתי את גודל העוגה שאצטרך לאפות ולקחתי בחשבון שבתוך העוגה ארצה לטמון הפתעה – מטבעות שוקולד שיישפכו להם בחינניות החוצה ברגע שאחתוך את העוגה (כן, ידעתי גם שאני רוצה לחתוך את העוגה בזמן שלי להציג את העסק שלי – קצת להשתמש בwow factor)  ולכן הייתי צריכה להבין איך אני בונה בעצם חומה של עוגה מסביב לחור במרכז העוגה, בו אערום את מטבעות השוקולד.

אז אפיתי עוגת וניל טעימה עם וניל אמיתי ואיכותי, והכנתי גנאש שוקולד כדי למלא בין השכבות וכדי לעטוף את העוגה לפני שאכסה אותה בבצק סוכר והתחלתי לבנות. בעלי החליט לצלם אותי בשלב הזה בגלל שלבשתי חולצה משובצת ונראיתי קצת כמו בוב הבנאי…

אחרי שבניתי את החומה הבצורה שלי הכנסתי לתוך החור המיועד את מטבעות השוקולד וסגרתי מלמעלה עם שכבת עוגה נוספת. קיררתי את העוגה קצת במקרר כדי שתתייצב לפני העיטוף בבצק סוכר, ובינתיים הכנתי את ה"תוספות" – לוח מספרים להכנסת הקוד לפתיחת הכספת ומנעול מסתובב עם ידיות. הנחתי אותם בצד להתקשות והתפניתי לעיטוף העוגה בבצק סוכר.

בגלל הגודל של העוגה ובגלל שרציתי להשיג מראה קופסתי עם קצוות יחסית חדים החלטתי לעטוף את העוגה בשיטה של פנלים – לרדד את בצק הסוכר ולחתוך כל פעם ריבוע שיתאים לצד אחד של העוגה, ככה בכל הצדדים וכמובן גם בחלק העליון.

אחרי שהדבקתי את כל הפנלים הכנתי גימורים בצורת רצועות דקות של בצק סוכר שיהיו חיבורים בין הפנלים מהמתכת. אחרי השלב הזה הגיע השלב הכיפי – צביעת הכספת באייר בראש בצבע כסף מתכתי. אני מאוד אוהבת לצבוע שטחים גדולים באייר בראש, יש בזה משהו מרגיע וכייפי, חוץ מהבלאגן שצריך לנקות אחר כך כי פתאום כל הסטודיו נהיה בצבע כסף..

אחרי הצביעה הדבקתי את החלקים שהתייבשו שהכנתי קודם, חרצתי חריץ למעטפות בחלק העליון של הכספת, הכנתי "מעטפה עם שיק" שיהיה מה להכניס לכספת ו… זהו!

העוגה עמדה בתחילת המפגש על שולחן גבוה מול כל האנשים, ואני מודה שכשחתכתי את העוגה קצת רעדתי וקיוויתי שהכל ילך בדיוק כמו שרציתי.

המחמאה הכי טובה שקיבלתי היתה העובדה שהרבה אנשים ניגשו אלי ואמרו שהם ראו את הכספת עומדת בחדר לפני שחתכתי אותה ולא היה להם מושג שזאת עוגה..

זמן עבודה: כ-8 שעות

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook

השאר תגובה:

FB_IMG_1549473777893
FB_IMG_1549473777893

Hdphoto_2018_06_14_08_19_14
Hdphoto_2018_06_14_08_19_14

Img_20190120_180701
Img_20190120_180701

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
WhatsApp יש לכם שאלה? רוצים להתיעץ?