העוגה שהתחילה את הכל

כמו כל דבר טוב, גם במקרה של תחילת העבודה שלי עם העוגות היתה במקרה. לפחות התיזמון שלה.

לקח לי כמה שנים טובות להבין מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה. בינתיים עבדתי בעבודות שונות, חלקן התאימו לי יותר וחלקן פחות. בסופו של דבר אחרי תקופה אישית לא פשוטה בעקבות פרידתנו מאמי החלטתי לקחת סוג של פסק זמן מהחיים ולבדוק עם עצמי מה באמת יעשה לי טוב.

תוצאות הבדיקה העצמית הזאת העלו כמה ממצאים מעניינים: אני חייבת לעבוד במשהו שיגרום לי הנאה יומיומית, כדאי מאוד שיהיה משהו יצירתי וקשור לעבודה עם הידיים. רמת עצמאות גבוהה חשובה לי מאוד וגם גיוון ועניין. בסופו של דבר העזתי להגיד בקול רם שאני חושבת שמה שאני רוצה לעסוק בו זה עיצוב עוגות.

נגעתי בתחום הזה מאז שהבכורה שלי נולדה. בכל יום הולדת שלה הייתי נערכת חודשים מראש וחושבת איזו עוגה אכין לה. קונה ספרים, חוקרת באינטרנט, מתנסה ובסוף היתה יוצאת גם איזושהי תוצאה. לפעמים נחמדה לפעמים פחות.. אבל ההרגשה שלי היתה מדהימה.

אחרי שהחלטתי ללכת לכיוון הזה היה לי חשוב קודם כל ללמוד קונדיטוריה, כדי לדעת איך לעשות את הדברים בצורה נכונה וטעימה, כי ידעתי שעולם עיצוב העוגות סובל מסטיגמה של עוגות מאוד לא טעימות, והחלטתי שאצלי זה לא יהיה המצב.

תוך כדי לימודי הקונדיטוריה החלטתי שאני פשוט מתאמנת. בכל הזדמנות שרק יכלתי התנדבתי להכין עוגות. לימי הולדת של המשפחה, ימי הולדת בגן של הילדים, אירועים חברתיים/משפחתיים/קהילתיים ומה לא. ככה צברתי ניסיון וביטחון להעיז יותר, להתמקצע ולנסות ולהבין את התחום.

ככה הגיעה יום ההולדת של חמי היקר ומכיוון שהוא מאוד אוהב קפה החלטתי להכין לו עוגה בצורת מכונת קפה, ממש כמו המכונה שיש לנו בבית. אני זוכרת שלילה שלם ישבתי להכין את העוגה ונהניתי מכל רגע. כשהמכונה עצמה היתה מוכנה היה חסר לי משהו, והחלטתי להוסיף גם את הספל והקפה שנשפך לתוכו.

במוצאי שבת לאחר החגיגות המשפחתיות העליתי כהרגלי תמונה של העוגה לאחת מקבוצות הפייסבוק שעוסקות בעיצוב עוגות. את התגובות והפירגון שקיבלתי לא תיארתי בכלל שאקבל. הרגשתי ממש בסרט לא אמיתי, הפלאפון שלי צפצף בלי הפסקה מכל לייק ותגובה שהעוגה קיבלו, תוך כמה שעות היו יותר מאלפיים לייקים בפוסט ולא היתה מאושרת ממני.

באותו ערב פנה אלי מנהל של קבוצת פייסבוק אחרת שעוסקת בקינוחים ושאל אם הוא יכול להעלות את התמונה של העוגה בעמוד שלו. הוא אמר שיפרגן וייתן קרדיט כמובן וביקש שאצרף לו קישור לעמוד העיסקי שלי.

לא היה לי עמוד עיסקי עד לאותו הערב.. אותו מנהל הציע לי בידידות לפתוח עמוד כמה שיותר מהר בגלל שחשב שירצו לראות עוגות נוספות שלי, וכך קרה שתוך שעתיים הרמתי עמוד עיסקי עם כל התמונות של העוגות שהכנתי עד אותו יום, ומאז אני משתדלת לטפח אותו ולפנק אותו בתמונות של עוגות חדשות כל הזמן.

הפירגון שקיבלתי נתן לי את דחיפת האומץ אותה הייתי צריכה כדי להתחיל למכור את העוגות שלי ולקרוא לעצמי "מעצבת עוגות". אין מאושרת ממני על הבחירה הזאת ויש בי אהבה מיוחדת ופינה חמה מאוד בלב לעוגה של מכונת הקפה שהתחילה את הכל.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook

השאר תגובה:

FB_IMG_1549473777893
FB_IMG_1549473777893

Hdphoto_2018_06_14_08_19_14
Hdphoto_2018_06_14_08_19_14

Img_20190120_180701
Img_20190120_180701

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
WhatsApp יש לכם שאלה? רוצים להתיעץ?